Organik SEO Nedir? Organik SEO Nasıl Yapılır

İnternet sitesi olan kişilerin en çok istediği şeylerin başında arama motorlarının arama sonuçlarında ilk sıraya çıkmak gelir. Bu hedefe ulaşmak için arama motoru optimizasyonu yani SEO gereklidir. SEO’nun bir çok tekniği vardır. Bunlardan birisi de Organik SEO‘dur. Bu yazımızda organik seo’nun ne olduğu, nasıl yapıldığını sizlere açıklayacağız.

Organik SEO Nedir?

Seo, kelime anlamı olarak arama motoru optimizasyonu demektir. Organik SEO ise bu olayın bütününe verilen isim yani alan adının satın alındığı andan itibaren illegal yöntemler kullanılmadan sosyal medya sürecine kadar atılması gereken adımların tamamına verilen isimdir. Peki organik SEO nasıl yapılır;

Organik SEO Nasıl Yapılır?

Arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almak isteyen herkesin Organik SEO dediğimiz ve açıkladığımız kurallara dikkat eder uyması gerekmektedir. Adım adım size anlatmadan önce Organik SEO’nun en önemli adımının sabır olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. 2 günlük bir site ile zor kelimelerde sürekli ilk sırada bulunulmayacağını bilmeniz gerekmektedir.

  1. Açacağınız sitenin kategorisine uygun bir alan adı(.com veya .net olması çok daha iyi olur) alın. İçerik kalitesi alan adından normal şartlarda daha önemlidir fakat alan adının kategorinize uygun olması size bir puan kazandırır.
  2. Sunucunuzun hitap ettiğiniz kesime yakın ve hızlı olması gerekmektedir. Çünkü internet sitelerinin hızlı açılması Google açısından önemlidir.
  3. Sitenizin alt yapısı ve içeriğinin kalitesi de Organik SEO için oldukça önemlidir. İnternet sitenizin tasarım olarak kullanıcı dostu olması ve düzenli periyotlarla güncellenmesi Google gözünde sitenizi yükseltir.
  4. Organik SEO’nun en önemli adımlarından birisi sosyal medya hesaplarıdır. Sosyal medya hesaplarınızın düzenli olarak kullanılması sitenize hem ziyaretçi hem de kaliteli backlink sağlayacaktır.
  5.  Son olarak bilginiz yok ise uzmana danışmadan internet sitelerinize backlink ve tanıtım yazısı çalışması yaptırmamanız gerekiyor. Çünkü yanlış bir tanıtım yazısı ve backlink çalışması yukarıda doğru uyguladığınız adımların hepsini silip süpürebilir.
Yorum yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir